Chodź, zatańczmy razem…koncert Katarzyny Musiał

Capture d’écran 2013-11-26 à 17.30.11

Bardzo dobrze znana w montrealskim środowisku polonijnym,pianistka Katarzyna Musiał wystąpi ze swoim oryginalnym koncertem w tą środę. Ta renomowana pianistka wybrała Montreal-swoje miejsce zamieszkania aby zakończyć tegoroczne tournée . Montrealski koncert Katarzyny jest sponsorowany przez konsulat Generalny RP w Montrealu. Recital odbędzie się w Sali Pierre-Mercure w środę 27 listopada o godz. 19:30. W proponowanym programie koncertu usłyszymy utwory takich kompozytorów jak Ginastera, Turina, Gershwin, Górecki, Stojowski, Lutosławski, Messiaen i Mathieu.  Utwory powyższych kompozytorów można odnaleźć na najnowszej płycie Katarzyny  zatytułowanej „Come Dance With Me” wydanej przez Meridian Records w Londynie.  Koncert Katarzyny Musiał jest ostatnim  kończącym tegoroczne tournée podczas którego zagrała ponad 20 koncertów koncertów kolejno; w Chinach, Francji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.  Redakcja Kroniki Montrealskiej gorąco poleca ten koncert. Tej okazji nie należy przegapić !!!

ImageProxy

Pianistka Katarzyna Musiał przebywająca w Kanadzie koncertuje jako solistka i kameralistka z orkiestrami w Ameryce Północnej oraz Europie. New York Concert Review określił jej grę jako “czystą rozkosz… cudownie przedstawioną… przejrzyście precyzyjną…interpretacją, która sięgała emocjonalnej głębi przy harmonijnej kolorystyce…”. Artystka jest laureatką pierwszej nagrody 2011 Bradshaw & Buono International Piano Competition (Nowy Jork), III Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego (Kraków), Kay Meek Competition (Vancouver), Nagrody Albana Berga przyznanej za najlepsze wykonanie jego utworów (Wiedeń), oraz nagrody Philip Cohen Award dla wyróżniającego się instrumentalisty (Montreal).

Capture d’écran 2013-05-13 à 18.09.21

Ostatnie ważniejsze wydarzenia to debiut w Carnegie Hall, występy na Olimpiadzie Zimowej w Vancouver i na Festiwalu Tempietto w Rzymie, recital w studio radia WFMT w Chicago oraz koncerty z Camerata New York, Toronto Sinfonietta, Orchestre Symphonic de L’Isle, The McGill Chamber Orchestra oraz z Bielską Orkiestrą Kameralną na Inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Jana Sebastiana Bacha. Jej nowe CD wydane przez wytwórnię Meridian Records ukazało się na początku 2012 r.

Capture d’écran 2013-05-13 à 18.10.39

Katarzyna Musiał zachwyca publiczność repertuarem, który obejmuje wiele różnych stylów od baroku do współczesności. W ramach zainteresowań muzyką komponowaną obecnie wykonywała utwory awangardowego kompozytora Jay Sydemana i miała światową premierę dedykowanej jej 35 minutowej suity fortepianowej “Nevada County Epitaphs” skomponownej przez Marka Vance na festiwalu Music in the Mountains w Kalifornii.

Artystkę można było usłyszeć w audycjach radiowych w Kanadzie i USA. Wystąpiła też w programach telewizyjnych POLTV w Vancouver, CJNT w Montrealu, OMNI w Toronto, Polvision TV w Chicago, TV-Polsat i TV Polonia.

Katarzyna  brała udział w Casalmaggiore International Festival we Włoszech; Gold Country Piano Institute w Kalifornii; Academie musicale de Villecroze – Piano in the XX Century we Francji; X i XI Internationale Sommerakademie Prag, Wien, Budapest w Austrii oraz The International Music Festival w Paryżu. Występowała między innymi w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Chan Center w Vancouver, Elizabeth Bader Theater w Toronto i Pollac Hall w Montrealu oraz w Weill Recital Hall w Nowym Jorku.

Capture d’écran 2013-05-13 à 18.12.18

Katarzyna Musiał ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie profesora Stefana Wojtasa, uzyskała Artist Diploma w Academy of Music w Vancouver pod kierunkiem profesora Lee Kum-Singa oraz Diploma in Advanced Music Performance Studies na Uniwersytecie Concordia w Montrealu w klasie profesor Anny Szpilberg i Philipa Cohena, który pozostaje jej artystycznym doradcą. Ponadto odbyła staż artystyczny w prestiżowym kanadyjskim ośrodku Banff Center. Pracowała z takimi artystami jak Anton Kuerti, Paul Goulda, Piers Lane. Artystka jest stypendystką Mrs. Cheng Koon (S.K.) Lee Scholarship, Conseil des art et lettre du Québec – Vivacité Montréal, the Banff Centre, Vancouver Chopin Society oraz Polskiej Fundacji Społeczno-Kulturalnej w Québec’u.

“…kiedy gram, staram się wydobyć duszę muzyki, która mnie inspiruje i przekazać moim słuchaczom jej naturalne piękno i głębokie uczucia… “ Cyt:Katarzyna Musiał

Bilety do nabycia: http://www.admission.com/event/katarzyna-musial-piano-billets/741395

Opracował:Zbigniew Wasilewski

www.pianist.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>