Drżąca Góra – Mont Tremblant zimą cz.1

DSC_4545

Mont Tremblant jest miejscem pełnym atrakcji o każdej porze roku. Każdy w Quebecu jeżeli nie zna tego miejsca ze słyszenia to z pewnością był tam osobiście co najmniej raz w życiu. W okresie zimy ta góra staje się królową sportów narciarskich i przyciąga całe masy turystów nie tylko z prowincji Quebec lecz także z sąsiedniego Ontario oraz z sąsiadujących stanów amerykańskich.

Oto jak wygląda słoneczne niedzielne popołudnie przy minus 17ºC na termometrze lecz na wietrze spadającej aż do minus 25ºC.

Pomimo okropnego zimna zwolenników sportów zimowych nie brakowało. Rozdział wiekowy od 5-85 lat płci obojga.

Wikipedia: Mont-Tremblant - miasto w Kanadzie, w prowincji Quebec, znane przede wszystkim jako ośrodek wypoczynkowy i narciarski. Miasto wzięło nazwę od pobliskiej góry Mont Tremblant. Miejscowość leży w regionie administracyjnym Laurentides i liczy około 9000 mieszkańców, oddalona jest o około 1,5 godziny jazdy samochodem od Montrealu. Znajdują się tu liczne pola golfowe, istnieje rozwinięta infrastruktura narciarska. Szeroka reklama sprawia, że większość turystów przyjeżdża nie tylko z Quebecu, Ontario czy Nowej Anglii, ale również z Europy czy Azji. Znajduje się tu duża liczba domków letniskowych, zbudowanych w lokalnym stylu. Miasteczko ośrodka narciarskiego znajdujące się u podnóży góry i wyciągów narciarskich zostało wybudowane od podstaw w latach dziewięćdziesiątych na wzór europejski.

Liczba mieszkańców Mont-Tremblant wynosi 8 892. Język francuski jest językiem ojczystym dla 90%, angielski dla 7,7% mieszkańców.

 

Mont Tremblant jest taką małą perełką zagubioną w Górach Laurentyńskich oddalonych o 140 km na północ od Montrealu. Góra Mont Tremblant ma jedynie 968 m n.p.m. a u podnóża góry jest olbrzymi ośrodek turystyczny o tej samej nazwie co góra. CDN


fot. Z. P. Wasilewski Kanada

Zobacz również:
- Drżąca Góra – Mont Tremblant zimą cz. 2

4 Responses to Drżąca Góra – Mont Tremblant zimą cz.1

 1. bonaparte pisze:

  Piekne miejsce !

 2. Zbigniew Paweł Wasilewski pisze:

  Tak… bajkowe ,jest tam wprost bajecznie,normalnie jak w jakiejś bajce najlepszego bajkopisarza :)

 3. Zbigniew Paweł Wasilewski pisze:

  …Wasz sprzęt, ciuchy – Kanada panie!
  Mróz też tutejszy :) – Kanada pani !

 4. Byłam bo tez jestem zakochana w naszym “Małym Zakopanem”,ale ciekawe czy ktos wie ze ten piękny puszysty śnieg na samym szczycie jest sztucznym tzw.suchym sniegiem?Z tego co usłyszałam zdziwiło mnie ,ale kazdej nocy maszyny produkuja tam swiezutki biały puszek.Ale warto dla tej chwili powedrowac lub wjechac kolejką na szczyt i spojrzec na zamarżnięte jezioro w dół.Widoki zapieraja dech a powietrze jest tam wyśmienite i czyste choc ruch weekendowy jak na St.Catharine latem w Montrealu……życze miłego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>