Jubileusz Tęczy

Capture d’écran 2012-06-18 à 11.51.57

Zespół taneczny Tęcza powstał w 1962 roku przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i jest najstarszą polonijną grupą folklorystyczną w Montrealu. Obecnie liczy ponad 25 tancerzy, są to chłopcy i dziewczęta w wieku od pięciu do dziewiętnastu lat, którzy tańczą w grupach “Maki”, “Wisła” i “Tęcza”. Polski zespół taneczny Tęcza pełni funkcję prężnego centrum kultury polskiej od 50-ciu lat, służąc najlepiej jak potrafi naszej montrealskiej społeczności. Swoimi występami uświetnia różne uroczystości polonijne, uczy młodzież polonijną folkloru i kultury polskiej. Zespół ten jest najstarszą polonijną grupą taneczną w Montrealu. Powstał w 1962 roku i w tym roku ma okazję celebrować jubileusz 50-cio lecia, który jest zaplanowany na 29 wrzenia 2012 roku.

Nauczycielem tańca, jak również dyrektorem artystycznym i choreografem jest pan Jerzy Różycki, były solista zespołów “Śląsk” i “Mazowsze”.

Zespół ”Tęcza” uświetnia swymi występami wiele uroczystości polonijnych i parafialnych, bierze też udział w festiwalach międzynarodowych reprezentując publicznie folklor i kulturę polską.

 

Ogłoszenie : 29 września 2012 ,sobota zespół taneczny TĘCZA przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej zaprasza całą Polonię,byłych tancerzy oraz członków zespołu na jubileuszowy bankiet 50-ciolecia zespołu. Bilety w cenie 50$-w cenie wliczone wino do kolacji.

Dyrektor artystyczny: Jerzy Różycki

Muzyka: Jerzy Pasternak

Komitet Rodzicielski: Krystyna Kosiorowska, prezes

Próby: Piątki od godziny 18:30 w sali pod kościołem

opłata 15$ – miesięcznie

Zapraszamy dzieci i młodzież!

Mariola Góral, skarbnik

Zdjęcia: www.franciszkanie.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>