Słonica Citta

Vision-One-Pilka-EURO-2012-biala,images_zdjecia,29,8001011060283_2

Polskie media mają bardzo wiele zabawy z wyselekcjonowanym polskim zwierzęciem do typowania wyników pojedynków futbolowych polskiej drużyny piłkarskiej podczas Euro 2012. Zwierzęciem, które zostało wyselekcjonowane do przewidywania wyników spotkań futbolowych polskiej ekipy, jest słonica Citta, która wygrała ten bardzo odpowiedzialny zaszczyt z papugą i osłem – ten ostatni zachowywał się szczególnie irracjonalnie w trakcie wyborów na polskiego Guru Euro, ponieważ ponad jakąkolwiek paranolmalną zdolność jasnego widzenia przedkładał swoją oślą pazerność na wyżerkę, jadł po prostu wszystko bez składu i bez sensu co mu się pod jego ośli pysk podłożyło.

Wczoraj słonica Citta, która jest oficjalną maskotką polskiej drużyny,  została poddana pierwszemu testowi swoich paranormalnych zdolności. Przy ustawionych flagach obu drużyn rozpoczynających oficjalnie rozgrywki na Euro 2012, Polski z Grecją oraz z planszą oznaczającą remis ustawiono po jednym melonie. Citta podeszła do trzech melonów i bez cienia wątpliwości skonsumowała w pierwszej kolejności ten przy polskiej fladze, dając do zrozumienia, że Polacy odniosą zwycięstwo w tym meczu.

Polscy dziennikarze uważają Cittę za wyjątkowo zdolne stworzenie, które interesuje się piłką nożną – lubi żonglować futbolówką ponieważ liczy sobie 2o lat kariery w cyrkach. Najlepszym dowodem, że Citta lubi piłkę nożną świadczy fakt, że podczas jej oficjalnej prezentacji przed kamerami słonica po prostu pożarła jedną z piłek. Media podały, że piłka została wydalona przez tylną część słonicy dwa dni później, zwierzę jest w doskonałej formie i nie ma powodów do niepokoju.

Citta urodziła się w 1979 roku. W 2006 roku trafiła do krakowskiego zoo. Zamieszkała na wspólnym wybiegu ze słonicą Baby. Citta lubi kąpiele w wodzie, tarzanie się w błocie i długie drzemki. Nie “wzgardzi” także małą przekąską w postaci 10 kg płatków owsianych, 15 kg marchewki, 12 kg jabłek. Uwielbia także buraki. Największą nagrodą jest jednak dla niej czekolada.

Opracował:  Z.P. Wasilewski

zdjęcia: polskie agencje prasowe

One Response to Słonica Citta

  1. Marcin Śmigielski pisze:

    O żyrafie, co za Grecją była, nie piszesz? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>