Głowa koronowana, wywiad z Miss Polonia Montreal 2014

_DSC0307

Aleksandra Bobrowski o sobie: “Urodziłam się w Montrealu 22 lat temu. Mój ojciec jest Polakiem a moja mama Peruwianką. Mam młodszego brata, Marka. Było dla nas niezmiernie ważne abyśmy z bratem mogli się porozumieć z babcią i dziadkiem, z abuelito i abuelita którzy mieszkali w Polsce i w Peru.  A więc teraz płynnie umię mówić w czterech językach: po polsku, hiszpańsku, francusku i po angielsku. Nauczyłam się angielskiego gdy moja rodzina wyprowadziła się do Ontario. Po szkole średniej wróciłam do Montrealu aby studiować na uniwersytecie McGill w dziedzinie psychologii. Robię również tak zwany “minor” z kinezjologii ponieważ bardzo lubię być aktywna, uwielbiam sport i przebywanie na świeżym powietrzu. Od siódmej do dwunastej klasy grałam w siatkówkę w regionalnej drużynie Halton Regional Vollyeball Club. Gdy byłam malutka zakochałam się w przepięknych naszych tańcach ludowych wykonywanych przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze“. Zaczęłam tańczyć w montrealskim zespole folklorystycznym Podhale, a teraz tańczę w Akademii Białego Orła. Również udzielam się w harcerstwie i mam wiele wspaniałych wspomnień z naszych obozów na kanadyjskich Kaszubach. Naprawdę zachęcam rodziców aby zapisywali swoje dzieci na te wspaniałe zajęcia, które ukształtowaly mnie i naczyły wielu rzeczy. Również zachęcam młodzież aby angażowała sie do uczestnictwa w projektach polonijnych. Myślę że konferencja młodzieżowa Quo Vadis V, która odbyła się w 2013 w Montrealu była doskonałym przykładem że wspólnie możemy wiele dokonać !”

_DSC0057

_DSC0112

Zbigniew Wasilewski : Witaj Aleksandra, zbliża się moment kiedy będziesz musiała rozstać się z koroną Miss Polonia Montreal. Czy zrobisz to z wielki żalem ?

Aleksandra Bobrowski: Witam serdecznie Pana i wszystkich czytelnikow. Czy rozstanę się z koroną z wielkim żalem? Impreza Miss Polonia, w całej swojej rozciągłości: od przygotowań do koronacji, jest jednym z najlepszych doświadczeń, jakie miałam okazję doznać w moim młodym życiu. Nawet teraz, nie mogę znaleźć słów aby oddać niesamowite uczucia, których doznawałam podczas wieczoru wyborów Miss Polonia. Cieszyłam się, że mogłam podzielić się tą chwilą z moją rodziną, z moimi kolegami i koleżankami, z całą Polonia. Byłam wdzięczna rodzicom za wszystko to czego mnie nauczyli. Byłam dumna ze wszystkich kandydatek, ponieważ myślę, że każda z nich pięknie się spisała. Naprawdę. Takie wspaniałe dziewczyny. Byłam dumna z siebie, że mi się udało zjednać komisję i widownię, a także szczęśliwa że mogłam podzielić się z wszystkimi odrobiną  siebie samej. Bycie Miss jest dla każdej dziewczyny ogromnym przeżyciem, to tak  jakby udało się nagle wejść do bajki. Kto chciałby się obudzić z takiego wspaniałego snu ? J

W tym tygodniu myślałam właśnie o tym pytaniu ponieważ wiedziałam, że ten moment przyjdzie i taką mam odpowiedz: Nigdy się nie obudzę z tego snu ponieważ to był mój moment i niech takim pozostanie na zawsze.  Nie będę czuła wielkiego żalu, nie. Teraz będę w grupie laureatek Miss Polonia, które kiedyś mi powiedziały, że one same czują dużo sympatii dla tych kandydatek, które zostają wybrane ponieważ one same wiedzą jakie to jest uczucie. Myślę, że to jest naprawdę przepiękny moment, który będziemy wszyscy mieli okazje przeżyć w następną sobotę , będąc świadkami koronacji nowej Miss Polonia 2015

_DSC0276_DSC0173

Z.W : Zgodnie z regulaminem Miss Polonia Montreal będziesz zasiadać w tegorocznym jury. Co według ciebie decyduje w największym stopniu o wyborze kandydatki ? Czy sama uroda wystarczy?

A.B : Uroda nie wystarczy ! Myślę, że każdy sędzia szuka różnych rzeczy. Nie myślę, że jest jedna decydująca charakterystyka. Wiem, że ta odpowiedz nie pomaga kandydatkom, ale to jest po prostu prawda. Co roku w jury zasiadają inne osoby. Myślę, że najbardziej znaczące jest to, aby być sobą. Jak ktoś inny wygra to i tak naprawdę możesz być dumna siebie bo potrzebne jest dużo odwagi aby wejść na tą scenę, być w centrum uwagi przede wszystkim. Osobiście, zwierze się państwu, że będę szukała charakterystyk wyróżniających, nie musi to być widowiskowe ze sztucznymi ogniami i confetti. Chciałabym zobaczyć naprawdę szczerą, naturalną i spontaniczną osobowości kandydatki, osobowości, która złapie nas za serce.

Z.W. : Jak upłynął dla ciebie miniony rok pod znakiem Miss Polonia ? Czy przeżyłaś jakąś przygodę, której nigdy byś nie doznała nie posiadając tego tytułu ?

A.B : Upłynął tak szybko ! Trochę mi jest żal, że nie wykorzystałam tytułu żeby czegoś większego dokonać: załozyć jakiś klub młodzieżowy lub coś w tym rodzaju. Ale przecież nie muszę wcale być Miss, aby to zrobić. Wiec może to tylko wyrzuty sumienia.

Byłam obecna na wielu wydarzeniach Polonii w 2014. Muszę powiedzieć, że to odbiera się całkowicie inaczej jeżeli jest się tam jako Miss Polonia. To był wielki honor. Nie miałam żadnych szalonych przygód jako Miss Polonia 2014, chyba lepiej tak bo dużo miałam nauki! Ale zdradzę państwu, że zaproponowano mi aby być rzecznikiem pewnej firmy.

_DSC0301 _DSC0307

Z.W : Jest bardzo dużo utalentowanych, młodych dziewcząt w montrealskim środowisku polonijnym. Co chciałabyś powiedzieć do tych potencjalnych kandydatek aby je zachęcić do udziału w wyborach Miss Polonia ? Czy atmosfera podczas tych wyborów jest bardzo stresująca ???

A.B : Absolutnie, nie stresująca. Mobilizująca ! Trochę stresu było ale jak się nie jest trochę nerwowym przed wykonaniem jakieś prezentacji to też nie jest normalne! Czy piłkarz się stresuje przed strzeleniem gola? Rzeczy dzieją się zbyt szybko.

Prawda jest taka, że nie chcialam brać udziału w konkursie. Ale cieszę się że jednak zdecydowałam się na  udział ponieważ to była naprawde świetna impreza. Jestem pewna, że konkurentki z ubiegłego roku też Wam by to potwierdziły. Nie czułam,  że to byla konkurencja, myślę że każda z nas chciała aby wszystkim się udało bo, tak jak wcześniej mówiłam: potrzeba dużo odwagi aby być w centrum uwagi.

Chciałabym im powiedzieć aby się nie martwiły, że nie musza być “perfect”, żadna z nas nie była najlepsza w każdej kategori. Myślę, że każda z nas była idealna ponieważ byłyśmy dumne z siebie. Impreza Miss Polonia to nie jest twyłacznie  konkurs, to jest przede wszystkim wielka uroczystość aby połączyć montrealską Polonię i pokazać, że mamy wspaniałe młode kobiety w naszej społeczności: naszych przyszłych liderów, artystów, przedsiębiorców, itd. Identycznie ma się sprawa w trakcie wyborów Mister Polonia ! Do Was wszystkich zapracowanych, zaapelowałabym, że przygotowania do wyborów Miss naprawdę nie zajmują zbyt wiele czasu, nie należy łamać sobie tym głowy. Ja spędziłam cały dzień zapamiętywaniem mojego osobistego przemówienia, a kiedy stanęłam przed publicznością zdałam sobie sprawę, że nic nie może być lepsze i autentyczne niż to, co pochodzi z serca. Więc po prostu przyjść i być sobą. Kandydatki mają opiekunów którzy chcą pomóc, a my nawet pomagałysmy sobie nawzajem  aby nikt nie czuł się obco! W efekcie zaprzyjaźniłyśmy się.

Jeżeli zaś chodzi o sam udział w wyborach to przecież czy sie wygra czy nie i tak się dostaje nagrody lecz sądzę że najcenniejsze jest to, że można lepiej poznać samą siebie a nawet zaskoczyć samą siebie!A jeśli nie jako kandydatki, to zapraszam przynajmniej aby  przyjść i wspierać te wspaniałe młode kobiety, które biorą udział ! Proszę mi,wierzyć: wsparcie z tłumu jest bardzo ważne !

_DSC0328 _DSC0341

Z.W : Jakie są twoje plany na przyszłość związane z twoim tytułem? Czy marzysz o tym aby kontynuować karierę w tym kierunku i zdobyć któregoś dnia koronę Miss World lub Miss Universum ?

A.B : Już się lepiej nie przyznam, co chodziło mi po głowie. J Ale na karierę, nie. Nawet te wspaniale kobiety, które biorą odział w Miss World są wykształcone, każda w swoim kierunku i maja jakąś karierę. Muszę na razie skupić się na szkole.

Z.W : Dziękuję za podzielenie się twoimi wrażeniami z czytelnikami Kroniki Montrealskiej. Życzę ci wielu sukcesów zawodowych i osobistych. Do zobaczenia na tegorocznych wyborach, które odbędą się już niebawem, w sobotę 14 lutego w sali Towarzystwa Białego Orła.

A.B : Dziękuje bardzo za możliwość podzielenia się moimi myślami. Do zobaczenia na Miss Polonia 2015 ! Vamos to danser aż do rana! :)

redakcja kronikamontrealska.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>