Pałac

502349-devanture-residence

Posiadłość Celine Dion I Rene Angelil jest wystawiona na sprzedaż za 29,9 miliona dolarów. Jest to obecnie najdroższy dom wystawiony na sprzedaż w Quebecu. Można zobaczyć ten dom udając się na wyspę Gagnon na Lavalu.

Budowla o charakterze pałacu mierzy sobie 24 000 stóp kwadratowych powierzchni użytkowej. W sprzedaż jest włączone kompletne umeblowanie oraz dzieła sztuki. W pałacu znajduje się ogromna ilość antyków z epoki Ludwika XV oraz wiele obrazów z epoki klasycyzmu.

Kupiec stanie się również właścicielem całej wyspy Gagnon o powierzchni 830 000 stóp kwadratowych (odpowiednik 150 przeciętnych terenów pod budowę domu jednorodzinnego).  Na wyspie Gagnon znajduje się tylko jeden dom, wobec czego przyszły właściciel nie będzie miał nawet możliwości wszczynać kłótni z sąsiadem.

Jedną z większych atrakcji tego pałacu jest piwnica na wino. Wykończona w kamieniu ze sklepieniem może pomieścić tysiące butelek. Znajdują się w niej  osobne sekcje na wina białe, czerwone i na szampany. Oprócz tego jest tam mała salka przeznaczona na degustację win. Sypialnia jest udekorowana w stylu Versailles. Biblioteka jest w boazerii z kasetonami. Wejście oraz główny hall jest wykończony na podobieństwo.. Całość jest urządzona z niezwykłym smakiem i profesjonalizmem.

Quebec jest kanadyjską prowincją gdzie od wielu wielu lat istnieje tradycja przeprowadzek na przełomie czerwca I lipca. Ludność Quebecu zmienia lokum ze względu na różne przyczyny. Rodzinka Dion-Angelil uległa tej tradycji i w tym roku planuje zamianę swojego domostwa. Być może stał się on dla nich za ciasny po pojawieniu się bliźniaków Eddiego i Nelsona. Chociaż  swoją drogą krążą plotki, że ich najstarszy syn Rene-Charles udając się pewnego razu na spoczynek do swojej komnaty kompletnie się pogubił i zabłądził.

Lecz chyba nie należy zbytnio wierzyć w takie bajdy, wynikające li tylko z ludzkiej zazdrości.

Tekst: Z.P. Wasilewski

Zdjęcia: Sotheby’s International Realtors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>