Historyczna audycja Radia Kongresowego w Montrealu

radio-pol

W sobotę 06 czerwca 2015 zostanie wyemitowana pierwsza, historyczna audycja Rada Kongresowego w godzinach 17:00-18:00 na fali CFMB 1280 AM. Jest to jednogodzinny blok rozmaitości montrealskich . Na początek, roli prowadzącej audycję podjęła się doskonale znana w Montrealu działaczka społeczna p. Maria Strońska, która w przeszłości miała już do czynienia z pracą w radio jako spikerka lub w roli dziennikarki.

KPK_logo

Na pierwszą audycję zostali zaproszeni następujący goście :

1) Pan Edward Śliz- prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej, okręg Quebec. Pan Sliz przedstawi aktualną pozycję Kongresu w sprawie utrzymania polskojęzycznej audycji w Montrealu oraz poda ramowy program wizyty w Polsce na którą się udaje wraz z oficjalną kanadyjską delegacją rządową z Premierem Kanady Stephen Harperem na czele. Premier Kanady spotka się z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premier Ewą Kopacz. Wśród tematów rozmów Kopacz z Harperem będą m.in. współpraca w zakresie bezpieczeństwa, wzmocnienie relacji gospodarczych i wsparcie dla Ukrainy. Podczas wizyty w Polsce kanadyjska delegacja złoży również wizytę prezydentowi- elektowi prof. Andrzejowi Dudzie.

2) Zbigniew Wasilewski- prezes Polskiej Izby Handlowej w Quebeku, który w wywiadzie udzielonym pani Strońskiej przedstawi aktualną sytuację organizacji, której przewodniczy. Prezes PIHwQ podzieli się również swoimi obserwacjami ogólnymi na temat aktualnego kryzysu tożsamości Polonii montrealskiej.

3) Pani Elżbieta Mostovac- skarbnik Komitetu Pomocy Dzieciom Polskim, która opowie o swojej pracy społecznej na rzecz potrzebujących dzieci w Polsce a także poda do wiadomości sprawozdanie z działalności komitetu za ubiegły rok.

Poza zaproszonymi gośćmi, będą podane wiadomości oraz ogłoszenia z aktualnych wydarzeń w naszym środowisku w Montrealu.

O projekcie Audycji Kongresowej więcej dowiesz się tutaj : http://kronikamontrealska.com/2015/05/13/komunikat-kongresu-polonii-kanadyjskiej-okreg-quebec/

radio-key

Pierwsza audycja jest przygotowana i prowadzona przez osoby, które nigdy nie zajmowały się profesjonalnie tego typu medium. Dlatego słuchacze są proszeni o wyrozumiałość oraz cierpliwość na wypadek ewentualnych potknięć natury technicznej czy merytorycznej.

Osoby, którym leży na sercu polskojęzyczna  audycja w Montrealu, pragnące wnieść swój wkład w rozbudowę tego projektu proszone są o kontakt z p. Marią Strońską pod: 514 733 4417

Autor: Zbigniew Wasilewski, kronikamontrealska.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>