Konferencja w Montrealu – Katastrofa Smoleńska – opinia Komisji Parlamentarnej

DSC_4541

W czwartek 02 lutego, o godz. 19 :30, w sali Towarzystwa Białego Orła w Montrealu odbyła się konferencja z udziałem przewodniczącego parlamentarnej Komisji badającej sprawę katastrofy smoleńskiej, posła do Sejmu RP p. Antoniego Macierewicza. W konferencji uczestniczyli także dwaj amerykańscy naukowcy polskiego pochodzenia:

  • Dr Wiesław Binienda – dziekan Wydziału Inżynierii Uniwersytetu Akron w Ohio, współpracujący z NASA (m.in. przy badaniu katastrofy promu “Columbia”) specjalista w zakresie wytrzymałości materiałów kompozytowych używanych w lotnictwie
  • Dr Kazimierz Nowaczyk – Wydział Biochemii i Biologii Molekularnej Uniwersytetu w Maryland, wraz z  p.  mec. Marią Szonert-Biniendą, dyrektorem Libra Institute z Cleveland w Ohio (USA)

Konferencja odbyła się w zasadniczej mierze, w formie informacyjnej, o zadaniu do spełnienia Parlamentarnej Komisji badającej katastrofę smoleńską. Przedstawiono rażącą rozbieżność między ostatnimi poważnymi badaniami naukowymi w tej sprawie, a dwoma oficjalnymi raportami – polskim i rosyjskim.

Parlamentarna komisja p. Macierewicza dąży do tego, aby została powołana komisja międzynarodowa do ponownego gruntownego zbadania tej sprawy.

Efektem wczorajszego spotkania będzie petycja wystosowana przez Kongres Polonii Kanadyjskiej, do rządu kanadyjskiego, z postulatem, aby wpłynął na obecny rząd polski o powołanie takiej komisji.

Poseł A. Macierewicz:

Od lewej: prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej p. E. Sliz, prof. J. Lityński, A. Macierewicz:

Od lewej: K. Nowaczyk, W. Binienda, M. Szonert-Binienda:

Publiczność, ok.320 osób:

Wystąpienie p. Macierewicza:

Po zakończeniu konferencji, bezpośrednie rozmowy z publicznością:

fot. Z. P. Wasilewski Montreal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>