Majówka w Parku na wyspie Bizard

DSC_4651

Wielka różnorodność ekosystemu w tym parku – mokradła, dziewicze lasy, pola, bagna i torfowiska sprawiają, że jest on najbogatszy w różnorodność  ptactwa. Stąd jest idealnym miejscem dla miłośników ornitologii. A i miłośnicy natury i fotografii nie będą się tam nudzić o żadnej porze roku. W parku została zbudowana długa kładka pozwalająca na przechadzki i spacery w głąb ekosystemu, niedostępnego pieszym w naturalnych warunkach, oraz obserwację bobrów w żeremiach, żółwi, kaczek, gęsi i wiele wiele innych gatunków ptactwa wodnego.

Strzyżyk błotny (fr: troglodyte de marais)

Rybitwa rzeczna (fr: sterne pierregarin)

Niesłychanie fascynująca jest obserwacja rybitwy podczas łowienia ryb -  pikując w wodę potrafi ona wypatrzyć z góry i trafić ofiarę w wodzie. Większym zaskoczeniem dla mnie był fakt, że rybitwa oddała swój połów swojej partnerce-partnerowi. Natura nie przestanie nigdy zdumiewać mnie i zaskakiwać.

Adres: Parc-nature du Bois-de-l’Île-Bizard

2115,ch.du Bord-du Lac, Île-Bizard

Québec, Canada, H9C 1P3

Fot: Z.P. Wasilewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>